25 stycznia odbył się Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Wiejskiej w Kaczkach Średnich. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły prezentowali program artystyczny dla zaproszonych babć i dziadków. Życzenia wyrażano w wierszach, piosenkach i tańcach. Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek.

W dniu 18 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezusowi”. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli z całej gminy Turek.

Na uroczystość przybyli liczni goście: Pan Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek, Pani Gabriela Kolenda Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Gminy Turek, Pan Eugeniusz Jakubowski Przewodniczący Komisji Oświaty, Spraw Socjalnych oraz Porządku Publicznego Rady Gminy Turek, ksiądz Paweł Zalewski proboszcz parafii w Kaczkach Średnich, Pani Anna Majewska przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich, Pan Tomasz Piasecki nauczyciel muzyki z terenu gminy Turek, przedstawiciele lokalnych mediów, rodzice, opiekunowie oraz dzieci z przedszkoli gminy Turek.

Naszą szkołę reprezentowały z punktu przedszkolnego Marta Szymanowska, która zajęła II miejsce a z oddziału przedszkolnego Izabela Majdoszek, która również zajęła II miejsce.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich bardzo aktywnie kwestowali 14 stycznia na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

Wolontariusze WOŚP 2018:
1.Sebastian Kaczmarek
2.Wiktora Krawczyk
3.Filip Błaszczyk
4.Zachariasz Walaszczyk
5.Weronika Włodarczyk

W sobotę 13 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Kaczkach Średnich odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Kaczkach Średnich. Organizatorzy tj. Rada Rodziców zatroszczyli się o to, ażeby czas był atrakcyjnie zagospodarowany: oprawę muzyczną prowadziła DJ Łukasz, malowanie twarzy było atrakcją dla najmłodszych, a czas na odpoczynek wzbogaciły panie animatorki. Oczywiście nie zabrakło również poczęstunku w postaci słodkich ciast, pizzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali także świąteczne paczki.

By Jezusowi wyśpiewać w podzięce

Za to, że jest i był i będzie

I ciągle w sercach ludzkich się rodzi.”

Z takim przesłaniem uczniowie kl. VI i VII wystąpili 17 grudnia na wigilijnym spotkaniu dla osób starszych i chorych, a 20 grudnia dla lokalnej społeczności w świetlicy wiejskiej w Kaczkach Średnich.

Niezwykła atmosfera, niezwykli goście i  odrobina współczesności w tej prastarej opowieści sprawiła, że na chwilę zatrzymaliśmy się i zastanowiliśmy nad swoim życiem, a przede wszystkim nad znaczeniem świąt. Mamy nadzieję, że te refleksje pozostaną z nami przez cały świąteczny czas, a nawet znacznie dłużej.

W konkursie na najładniejszą kartkę do świętego Mikołaja napisaną w języku angielskim wygrał Szymon Witczak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kominiarczyk, trzecie miejsce Zuzanna Kominiarczyk. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Witczak, Karina Marczyńska i Bartek Mikołajczyk.