W środę 17 października w naszej szkole zagościł Pan Paweł Wierzbicki i przybliżył uczniom i przedszkolakom technikę gry na instrumentach perkusyjnych. Była to nietypowa i bardzo ciekawa lekcja muzyki.

W dniu 15.10.2018 w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, na uroczystym apelu gościliśmy Panią Gabrielę Kolendę Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Turek, Pana Eugeniusza Jakubowskiego Przewodniczącego Komisji Oświaty w Gminie Turek, a także Panią Annę Majewską Przewodniczącą Rady Rodziców i księdza Pawła Zalewskiego proboszcza naszej parafii.

12 października uczniowie klas 4-8 wzięli udział w pikniku podczas którego bawili się wspólnie przy ognisku. W czasie biesiady śpiewano również pieśni patriotyczne. Młodzież z klasy 7 i 8 spędziła całą noc w szkole.

12.10.2018 r. odbyła się wycieczka do kina. W seansie filmowym "Książę Czaruś" uczestniczyły dzieci z klas: II, I punktu i oddziału przedszkolnego.

4 października 2018 r. odbyły się  w naszej szkole wybory do rady samorządu uczniowskiego. Zgłoszono 11 kandydatów, spośród których uczniowie klas I-VIII wybierali swoich reprezentantów. Najwięcej głosów zgromadzili: Sebastian Kaczmarek (kl. VIII), Igor Kaczmarek (kl. VII), Zachariasz Walaszczyk (kl. VIII).

28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali: 1 uczeń z III klasy, 2 uczniów z V klasy, 2 uczniów z VII klasy i 2 uczniów z VIII klasy.

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został uczeń klasy VII.
GRATULUJEMY! ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

W piątek 05.10.2018 r. gościliśmy w szkole firmę Deveris z Turku. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny w podziękowaniu za ufundowane zabawki dla dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego.

Technika opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych ilustrowanych plansz.

Zajęcia prowadziła Pani Karola Glasner z PBP filia w Kole w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.